Perspective în analiza fenomenului media

Coperta BayaColecția Mediafort

ISBN 978-973-125-683-2

Pret 23 lei + TVA

Scrierea şi susţinerea lucrării de licenţă sunt momente definitorii la finalul celor 3 ani de facultate, întâmpinate cu o varietate de reacţii de studenţi: de la „Efectiv nu ştiu cum să încep…”la „Ah, 40 de pagini? Le scriu într-o noapte!”. Volumul de faţă îşi propune să arate că lucrarea de licenţă nu este un obstacol insurmontabil, dar nici o pură forma­litate. Că atunci când este abordat din timp şi sistematic, procesul de colectare şi consultare a unor surse relevante (cărţi, articole, site-uri), de definire a subiectului şi de redactare propriu-zisă, poate decurge lin. Dovadă stau cele 6 lucrări – susţinute cu brio în sesiunile din vara lui 2017 şi 2018 – adunate între aceste coperte, realizate de studenţi la Jurnalism şi Comunicare şi relaţii publice, pe teme ce vizează transformările accelerate survenite în ultimii ani în domeniul mass-mediei şi al comunicării.

Cumpără Acum

Cumpără Ediția Print